Театралізована діяльність, як засіб розвитку соціально-комунікативних компетенцій
Розвиток сучасної дитини як особистості передбачає максимальну реалізацію нею своєї активності, самостійності, творчої ініціативи, прагнення обирати на власний розсуд шляхи й заради досягнення цілей, намірів, реалізувати свої власні потреби та інтереси.
У Базовому компоненті дошкільної освіти зазначено, що метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення гармонійного розвитку кожної дитини, створення сприятливих умов для її особистісного становлення та творчої самореалізації. Одним із ефективних засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дошкільника названо театралізовану діяльність.
21.03.2019 р. в дошкільному навчальному закладі №9 проведено семінар-практикум на тему: « Театралізована діяльність як засіб розвитку соціально-комунікативних компетенцій дітей дошкільного віку», метою якого було довести педагогам, що театралізована діяльність є ефективним засобом педагогічного впливу на розвиток комунікативної компетенції дошкільника.
Вона передбачає формування в дошкільників умінь «входити в образ» та «утримувати» його впродовж усієї театралізованої діяльності; усвідомлювати мовленнєві та виконавські дії.
Театралізація відіграє особливу роль у житті дитини. Саме через неї діти знайомляться з навколишнім світом, виконують різні ігрові завдання, які сприяють інтелектуальному розвитку
Театралізована діяльність дозволяє вирішувати багато педагогічні завдання, що стосуються формування зв'язного мовлення дитини.
Величезна роль театралізацій — у засвоєнні культури мовлення, оволодінні літературною мовою та розвиткові художньо-мовленнєвих здібностей особистості.
Comments